
Ekspresowy łańcuch choinkowy
Jakiś czas temu znalazłam w internecie podobny makaronowy pomysł na łańcuch choinkowy. Zakładał on barwienie makaronu, następnie smarowanie go klejem i obtaczanie w brokacie. Jeśli ktoś ma ochotę na taką zabawę, polecam! Ale ja w tym roku chciałam mieć taki efekt w krótszym czasie. Wybrałam więc farbę w sprayu z brokatowym połyskiem.
Kto nie lubi bawić się w klejenie, polubi ten pomysł. Szybko i efektownie!
Przygotuj: – makaron w kształcie kokardek – farba w sprayu – tasiemka lub sznurek woskowany Fot. ADDA (Ola).
Sposób wykonania jest bardzo prosty. Rozłóż makaron na dużej kartce papieru lub gazecie, żeby farba nie popryskała rzeczy wokół.
Dokładnie spryskaj kokardki, pozwól im wyschnąć (żeby było bardziej ekspresowo możesz użyć suszarki J ). Przełóż kokardki na drugą stronę i spryskaj ponownie.

Jeśli po pierwszym spryskaniu farba wszystkiego nie zakryła i nadal prześwituje kolor makaronu, spryskaj ponownie. Fot. ADDA (Ola).
Kiedy upewnisz się, że makaron jest zupełnie suchy, chwyć sznurek w garść i zwiąż nim kokardki.

Długość łańcucha zależy od ilości użytego makaronu i gęstości kokard na tasiemce. Fot. ADDA (Ola).
I gotowe!

Fot. ADDA (Ola).
Sorry, the comment form is closed at this time.