ADDA | Kolczyki w kształcie wody i wody utlenionej DIY
134
post-template-default,single,single-post,postid-134,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kolczyki w kształcie wody i wody utlenionej DIY

Do przygotowania kolczyków w kształcie cząsteczki wody i nadtlenku wodoru potrzebne będą:

  • Kolorowe wełniane, filcowe kulki w dwóch kolorach. W modelach chemicznych przygotowywanych do celów naukowych tlen jest najczęściej czerwony a wodór biały ale my wybrałyśmy niebieski kolor dla tlenu (3 kulki) i zielony dla wodoru (4 kulki).
  • Igła i nitka
  • Dwa haczyki do kolczyków i dwa metalowe kółeczka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zacznij od zszycia kulek. Aby zrobić cząsteczkę wody do jednej niebieskiej kulki przyszyj dwie zielone, tak jak na poniższym zdjęciu. Nie wiąż supełka na końcu nitki tylko pozostaw wystający fragment o długości ok 10 cm. Postaraj się, żeby ostatecznie wyjąć igłę w tym samym miejscu, w którym została wbita i zwiąż początek i koniec nitki na supełek. Analogicznie wykonaj cząsteczkę nadtlenku wodoru – zszyj dwie kulki niebieskie razem i do każdej doszyj po jednej zielonej. Przymocuj haczyki do metalowych kółeczek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec przywiąż gotowe cząsteczki do metalowych kółeczek, obetnij wystające końce nitki i gotowe!

Starałyśmy się w miarę oddać to, pod jakim kątem są wobec siebie zorientowane tleny i wodory w każdej cząsteczce w rzeczywistości.

1 Comment
  • Szalona piana – ADDA

    Lipiec 21, 2016 at 9:45 am

    […] Prawdziwe cząsteczki wody i wody utlenionej oczywiście nie mają haczyków do wieszania w uszach. Pod tym linkiem możecie zobaczyć jak zrobić takie kolczyki. […]